Wave burst

Kontakt

Som medlem af Radiograf Rådet har du adgang til en masse viden, sparring og personlig rådgivning. Her kan du se, hvilke kontaktmuligheder du har til rådighed.

Kontaktguide

Radiograf.dk

Her på siden kan du finde svar på de fleste spørgsmål – også uden for kontortid.

Din lokale tillidsrepræsentant

Din lokale TR kender de lokale forhold og kan enten hjælpe dig på stedet eller hjælpe dig videre i systemet. Hvis du ikke har en TR, kan du evt. kontakte din Fællestillidsrepræsentant (FTR).

Regionsformand 

Du har også mulighed for at kontakte din regionsformand. F.eks. i spørgsmål, der ikke egner sig til en snak med din lokale TR, eller du gerne vil engagere dig i Radiograf Rådet.

Sekretariatet 

Du er naturligvis også altid velkommen til at kontakte sekretariatet, hvor vores forhandlingskonsulenter, fagchef og administration er klar til at hjælpe dig.


Hovedbestyrelse

Christian Gøttsch Hansen

Formand
Radiograf Rådet

christian@radiograf.dk

Tlf. 22 31 22 85

Kathrine Marie Erenskjold

Næstformand
Radiograf Rådet

kathrine@radiograf.dk
Tlf. 30 58 30 52

Stinne Lausten Munthe-Brun

Stinne Lausten Munthe-Brun

Regionsformand
Region Hovedstaden

stinne.lausten.munthe-brun@regionh.dk

Tlf. 20 74 00 93

Søren Samuel Esposito Brogaard

Regionsnæstformand
Region Hovedstaden

Katja Svanevig Dornsø

Regionsformand
Region Sjælland

ksva@regionsjaelland.dk

Tlf. 23 41 16 54

Nadja Christensen

Regionsnæstformand

nadjachristensen@hotmail.com

Lars Vagn Jensen

Regionsformand

larsjensen@radiograf.dk

Tlf. 66 17 66 82

Johnny Jensen

Regionsnæstformand

johnny@dsa-net.dk

Tlf. 40 42 45 35

Christina Bagge Thisted-Høeg

Regionsformand

chrithis@rm.dk

Tlf. 51 92 24 83

Lise Bro

Regionsnæstformand

lise.bro@rm.dk

Tlf. 29 46 83 22

Susanne Kornbeck Thomsen, Region Nordjylland

Susanne Kornbeck Thomsen

Regionsformand
Region Nordjylland

skt@rn.dk

Tlf. 30 28 92 20

Kristine Dietz Toppenberg-Christensen

Regionsnæstformand
Region Nordjylland

krich@rn.dk

Lisbeth Roed

Lederrepræsentant

lisbeth.roed@rm.dk

Josephine Vadgaard

Formand for RSD

1087565@ucn.dk

Tlf. 52 67 99 03

Sekretariat

Søren Hanager

Sekretariatschef (konstitueret)

hanager@radiograf.dk

Tlf. 50 85 23 76

Mille Giehm-Reese

Forhandlingskonsulent, øst

mille@radiograf.dk

Tlf. 21 28 28 71

Shady Khalil

Forhandlingskonsulent, vest

shady@radiograf.dk

Tlf. 26 21 91 40

Claus Brix

Fagchef

claus@radiograf.dk

Tlf. 53 37 38 06

Mara Malene Raun Schmidt

Kommunikationskonsulent

mara@radiograf.dk

Tlf. 28 49 82 80

Jeanette Fischer

Sekretær

jeanette@radiograf.dk

Tlf. 40 50 80 03

Michael Hessner

Webmaster

hessner@radiograf.dk

Tlf. 35 37 43 39

Kontakt

Radiograf Rådet 
H.C. Ørsteds Vej 70, 2.
1879 Frederiksberg C

E-mail: kontakt@radiograf.dk
Telefon: 35 37 43 39

Mandag-onsdag: 08.30 – 15.00
Torsdag 08.30 – 17.00
Fredag 08.30 – 13.00

CVR nr. 83815213

Bankforbindelse:
Danske Bank
Reg nr. 1551
Konto nr. 3101 065 545

IBAN: DK 70 3000 3101 05 545
SWIFT: DABADKKK
GLN-nr: 5790002581304